Centrum  Zdrowia 
 PANACEUM  

Bardzo dbamy o wysoki poziom usług, zgodny z obowiązującymi standardami tak, by jak najlepiej chronić i pielęgnować zdrowie naszych Klientów.
 

Dlaczego wykonanie testów na nietolerancję jest tak ważne

Nie można lekceważyć niebezpieczeństwa, jakim jest ta choroba. Nawet gdy nie stwarza ona bezpośredniego zagrożenia życia, może znacząco wpływać na obniżenie jego komfortu i powodować dalsze pogarszanie się stanu zdrowia. Objawy bywają nieswoiste, przez co powód ich wystąpienia nie zawsze i nie od razu zostaje właściwie zdiagnozowany. Chorym dokucza uczucie „zamętu w głowie”, zmęczenie, problemy z koncentracją. Najczęściej nie zdają sobie oni sprawy z tego, że przyczyną tego jest nieodpowiednio skomponowana dieta.
Niektórzy będą mieć tylko jeden objaw – na przykład ostre bóle głowy – podczas gdy u innych objawią się: zespół nadwrażliwych jelit, migreny, problemy skórne czy dolegliwości ze strony układu oddechowego.
Często nie jest łatwo skojarzyć, że to pożywienie jest wyzwala pojawienie się określonych objawów. Wynika to z tego, że symptomy nietolerancji pokarmowej mogą wystąpić kilka godzin lub nawet kilka dni później. Natomiast w przypadku alergii pokarmowej sytuacja jest oczywista, ponieważ objawy uwidoczniają się natychmiast po spożyciu produktu zawierającego alergen.
Z wypowiedzi Pacjentów, którzy poddali się badaniom wykrywającym nietolerancję poszczególnych pokarmów w naszym Centrum w Warszawie i zostali poprawnie zdiagnozowanych, wynika, że wdrożenie zmian żywieniowych pozwoliło im uwolnić się od problemów trawiennych i wielu innych dolegliwości, które, jak sami mówią, bagatelizowali przez całe życie.
Kreator www - przetestuj za darmo