Centrum  Zdrowia 
 PANACEUM  

Bardzo dbamy o wysoki poziom usług, zgodny z obowiązującymi standardami tak, by jak najlepiej chronić i pielęgnować zdrowie naszych Klientów.
 

Badania na temat nietolerancji pokarmowej

Istnieje wiele badań wskazujących na zasadność prowadzenia pomiaru specyficznych pokarmowo IgG i ich wpływu na objawy chorób przewlekłych takich jak choroba Leśniowskiego-Crohna, zespół jelita drażliwego, migreny, astma, egzema, artretyzm. 
Statystycznie przypadłość ta, charakteryzująca się nieprawidłową reakcją organizmu na dostarczony pokarm, dotyka 90% dzieci i 75% dorosłych i – niestety – odsetek ten stale wzrasta. Inne dane pokazują, że nietolerancja pokarmowa może być późną reakcją systemu odpornościowego na pewne rodzaje produktów spożywczych i wynika często z występowania już od wczesnego dzieciństwa syndromu nieszczelnego jelita. Szacuje się, że w związku z tym problem nietolerancji pokarmowej może dotyczyć nawet 90% populacji krajów Europy. 

Badania pokazują, że syndrom nieszczelnego jelita może odpowiadać za nietolerancję pokarmową nawet na więcej niż 30 produktów spożywczych u jednej osoby. Podobnie jak alergia, nietolerancja pokarmowa może być dziedziczna. Gdy cierpi na nią jedno z rodziców, ryzyko zachorowania u dziecka wynosi 40%, w przypadku obojga rodziców – wzrasta ono aż do 70%. I jedną, i drugą można odziedziczyć także po dziadkach. Jednak ostra typowa alergia pokarmowa występuje tylko u 3 do 5% populacji.
Kreator www - przetestuj za darmo